خرید دماسنج آزمایشگاهی | فروش دماسنج آزمایشگاهی | ترمومتر

خرید دماسنج آزمایشگاهی | فروش دماسنج آزمایشگاهی | ترمومتر :

what is thermometer?

ترمومتر یا دماسنج آزمایشگاهی یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که دمای مواد مایع و جامد و وسایل آزمایشگاهی را در واحد های مختلف اندازه گیری می کند (مثل سانتی گراد، سیلسیوس و فارنهایت که در دماسنج های مایع وجود دارد).

برای اطلاع از قیمت های دستگاه دماسنج آزمایشگاهی یا ترمومتر تماس بگیرید.

تقریبا تمام آزمایشگاه ها به این دستگاه نیازمند هستند و می توان گفت که ترمومتر یکی دستگاه های عمومی برای آزمایشگاه ها می باشد.  از اصل این واژه فرانسوی است و در واقع سرما و گرما را نشان می دهد.معمولا یک لوله ی شیشه ای که 2 طرف آن بسته است و در قسمت پایین آن مخزنی پر از جیوه ( که البته درمعمولی ترین مدل دماسنج آزمایشگاهی،جیوه است). دلیل استفاده از جیوه، خاصیت انبساطش می باشد. اجسام در مقابل حرارت در لوله بالا می روند. اساس کار دماسنج ها بر اساس انبساط و انقباض جیوه و الکل می باشد. در مورد شکل ظاهری دماسنج شیشه ای، می توان آن را به دو برابر یک میله ی خودکار شبیه کرد.

معمولا در دماهای بالا به کمک جیوه، دما را اندازه گیری می کنند و در دماهای پایین اندازه گیری به کمک الکل می باشد.

ترمومتر یا دماسنج آزمایشگاهی چگونه کار میکند؟

در همه ی ترمومتر ها، باید استاندارد ملی و تکنولوژی های NIST و DKD به کار رفته باشد. دماسنج آزمایشگاهی معمولا گزارش درجه بندی هم دارند. در هر قسمت جرم مخصوص و درستی و دقت دما رعایت شده است. در بعضی محیط ها از جیوه نمیتوان استفاده کرد ( استفاده از آن ممنوع می باشد). بنابراین باید از یک خط کامل از دماسنج های ایمن، از نظر محیط زیست استفاده کرد. مهم ترین کار ترمومتر اندازه گیری دمای بدن است که همان دماسنج پزشکی می باشد.

حساس ترین دماسنج جهان، دماسنج نوری است.آنقدر دقیق است که می تواند تغییرات درجه ی حرارت اشیاء را هم در حین حرکت اتم هایشان اندازه گیری کند. معمول ترین حالت ترمومتر ها جیوه ای و الکلی می باشند. این مدل دماسنج آزمایشگاهی برای دماهایی در محدوده ی نقطه ی بالای انجماد و پایین تر از نقطه ی جوش مناسب است. دستگاه در مقابل حرارت بالا می رود و وقتی در نقطه ای توقف کرد، می توان عدد را به عنوان دما در نظر گرفت. نکته ی مهم این است که ترمومتر های جیوه ای دمای منفی 39 را تحمل نمی کنند. زیرا جیوه در این دما یخ میزند.

یکی از پرکاربردترین مدل های دماسنج آزمایشگاهی، دسته ی dial می باشد که کاربرد های گوناگونی دارد و در انواع آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

برای آشنایی با انواع مدل های ترمومتر کلیک کنید.

همچنین برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

دماسنج جیوه ای و الکلی به صورت دیواری و میله ای توزیع شده است. معمولا مدل دیواری در منازل و میله ای در آزمایشگاه ها و مکان های صنعتی کاربرد دارد. دماسنج آزمایشگاهی با انواع برند های معتبر در ایران مرک به فروش می رود. در بین این ها، دماسنج جیوه ای به صورت عمده و تک به فروش می رود و همچنین کاربرد بسیار بالایی دارد. 

انواع مدل های دماسنج آزمایشگاهی جیوه ای

  • دماسنج جیوه ای ZEAL فرانسه از 10- تا 360+ درجه
  • دماسنج و رطوبت سنج دیواری سفید رنگ
  • دماسنج شیشه ای الکلی از 10- تا 110+ درجه زیل فرانسه (قطر این دماسنج 6 میلیمتر، طول آن 29 سانتی متر و وزن آن هم 19 گرم می باشد.)
  • دماسنج آسفالت
  • دماسنج خاک
  • دماسنج غذا
  • دماسنج خاک آنالوگ
  • دماسنج آشپزخانه

دماسنج شیشه ای ضد آب می باشد. نام های دیگر آن، دماسنج آزمایشگاهی، ترمومتر میله ای، دماسنج تماسی، ترمومتر شیشه ای، دماسنج میله ای، دماسنج نفوذی میله ای، دماسنج میله ای ضد آب. از جمله مزایایی که دماسنج شیشه ای دارد این است که قیمت بسیار ارزانی دارد و کار با آن ساده می باشد. اما به صورت کلی خواندن درجه های روی آن کمی دشوار می باشد. بازه ی اندازه گیری دمایی آن نسبت به بقیه ی دماسنج ها متفاوت می باشد. برای بهتر خوانده شدن درجات، رنگ آن ها را مشکی می سازند.

خرید دماسنج آزمایشگاهی | فروش دماسنج آزمایشگاهی | ترمومتر

فرو ش  مواد شیمیایی و آزمایشگاهی با ایران مرک نمایندگی مرک آلمان در ایران و با تشکر از تیم طراحی پایان نامه من

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.