آمار واقعی کرونا در ایران | داروهای موثر در درمان ویروس کرونا | پیشرفت های درمانی در درمان بیماری ویروس کرونا | خرید و فروش ماسک در داروخانه‌ها ممنوع می‌شود | ماسک رایگان

آمار واقعی کرونا در ایران | تعداد واقعی کشته شدگان کرونا | آمار عجیب و غریب کرونا

آمار واقعی کرونا در ایران | تعداد واقعی کشته شدگان کرونا | آمار عجیب و غریب کرونا :

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیتویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: با  ۱۲۳۴ مورد جدید تعداد مبتلایان کرونا در کشور به ۴۷۴۷ نفر و تعداد افراد فوت شده به  ۱۲۴  نفر رسیده است. از این تعداد  ۹۱۳ نفر از مبتلایان بهبود پیدا کرده‌اند.

او افزود: در طول این مدت، بیش از ۱۵ هزار و ۹۸۱ مورد مشکوک در بیمارستان‌ها بستری شده اند.

نمودار ابتلا به کرونا همچنان صعودی خواهد بود

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: تا به امروز بیش از ۲۵ آزمایشگاه فعال برای تشخیص نهایی بیماری کوید ۱۹ در سراسر کشور داریم؛ فعال شدن بیشتر نظام آزمایشگاهی کشور بر سرعت تشخیص قطعی و ارائه آمار تأثیر گذاشته است به اضافه آنکه ما نمودار آمار صعودی ابتلا را هم داریم و همچنان هم ادامه خواهد داشت.

جهانپور گفت: تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به تفکیک استان‌ها به شرح زیر است: تهران: ۱۴۱۳، گیلان: ۴۲۴، قم: ۵۲۳، مرکزی: ۲۲۸، قزوین: ۱۷۶، البرز: ۳۰۲، اصفهان: ۳۸۸، فارس: ۸۱، خوزستان: ۶۳، لرستان: ۸۰، کردستان: ۴۲، آذربایجان شرقی: ۷۵، آذربایجان غربی: ۱۱، اردبیل: ۴۰، خراسان رضوی: ۸۹، خراسان جنوبی: ۱۸، خراسان شمالی: ۱۵، سیستان و بلوچستان: ۲۱، کرمان: ۲۵، کرمانشاه: ۲۷، بوشهر: ۵، یزد: ۵۷، کهگیلویه و بویراحمد: ۶، چهارمحال و بختیاری: ۱۴، زنجان: ۵۰، سمنان: ۱۱۴، ایلام: ۱۳، مازندران:۳۰۱، گلستان: ۱۰۴، هرمزگان: ۱۹، همدان: ۲۳ است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: ترافیک سنگینی در مسیر‌های شمالی کشور به قصد مسافرت به استان‌های شمالی برقرار شده است علی رغم همه هشدار‌هایی که در روز‌های اخیر داده شده و علی رغم همه مشکلاتی که این سفر‌ها می‌تواند در روز‌های آینده برای مسافران و همراهانشان و استان‌های مقصد داشته باشد. با توجه به اینکه این استان‌ها به هیچ وجه توان پذیرایی از این عزیزان را در شرایط حاضر ندارند متأسفانه این اتفاق افتاده است قطعا در مبادی ورودی شهر‌ها با هماهنگی استان‌ها و ستاد‌های استانی بحث غربالگری ورود و حتی بسته شدن مبادی ورودی برخی از شهر‌ها و استان‌های شمالی انجام خواهد شد.

برترین مطالب سایت :
مواد شیمیایی جامد | مواد شیمیایی جامد چیست

جهانپور مطرح کرد: خواهش می‌کنیم عزیزان قصد مسافرت به استان‌های شمالی را نکنند، چون بسیاری از عزیزانی که در این مسیر و ترافیک قرار دارند قطعا بازگشت داده خواهند شد و اجازه ورود آن‌ها به شهر‌ها داده نخواهد شد، مگر اینکه ساکن بومی منطقه باشند، اتومبیل‌هایی که به هر حال اقدامات ضروی انجام می‌دهند و یا بحث حمل و نقل را به نوعی تقبل می‌کنند. سفر‌ها حتی اگر برای صله رحم و دیدار بزرگتر‌ها خودمان هم است باید گفت که این ویروس را برای آشنایان و عزیزانمان به هدیه می‌بریم و قطعا این اقدام پذیرفتنی نخواهد بود.

اقدام خارج از مصوبات ستاد ملی درخصوص کاهش ساعات کاری قابل پذیرش نخواهد بود

او افزود: نکته بعدی در رابطه با ساعات کاری کارکنان در ادارات، سازمان و ارگان‌های دولتی و عمومی است که قطعا با هماهنگی ستاد‌های استانی و استانداران و با مصوبه و تأیید رئیس جمهور محترم باید این اقدام انجام شود. هماهنگی با مصوبات ستاد ملی باید منظور شود؛ لذا هرگونه اقدامی خارج از مصوبات ستاد ملی در خصوص کاهش ساعات کاری قاعدتا قابل پذیرش نخواهد بود و در هیچ استانی انجام نخواهد شد. آخرین مصوبه‌ای که ستاد ملی کرونا داشت مبنی بر کاهش ساعت کاری برخی از مشاغل و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای یا مادرانی که به نوعی بیماران خاص را سرپرستی می‌کردند بر سر جای خود باقی است.

برترین مطالب سایت :
مواد شیمیایی صنایع آرایشی چیست | خرید مواد شیمیایی صنایع آرایشی

جهانپور اظهار کرد: امروز ترافیک را در مسیر استان‌های شمالی می‌بینیم که شاید به نوعی نشان دهد که بحث تعطیلی مدارس در کشور با توجه به الگو‌های فرهنگی که موجود است و یا حتی تعطیلی ادارات اقدام خیلی موجهی نباشد و شاید ما لزوما نسخه واحدی مثل خیلی از کشور‌ها نتوانتیم بپیچیم واقعا این اخبار بسیار نگران کننده است که چنین آمار مسافرتی را امروز صبح تا همین لحظه در مسیر‌های شمالی و حتی مسیرای دیگر از مرکز داشتیم.

تهران کانون بیماری تلقی می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار ۴۱۳ نفر در استان تهران تشخیص قطعی داشتند که نسبت به جمعیت عدد بالایی است و تهران کانون این بیماری تلقی می‌شود.

 

با تشکر از شما ایران مرک نمایندگی مرک آلمان در ایران و تیم طراحی پایان نامه من

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.