استخراج RNA | کیت استخراج RNA

استخراج RNA | کیت استخراج RNA

استخراج RNA : فرآیند تخلیص RNA از موجودات زنده است. مکانیسم های مولکولی متفاوتی به منظور استخراج RNA وجود دارد. طی این عمل سلول و یا بافت تخریب شده و ترکیبات داخلی آن خارج می شود سپس مولکول RNA از مولکول های DNA و پروتئین جدا می شود و خالص می شود. آنزیم RNAse قادر به تخریب RNA موجود در محیط است. حضور آنزیم RNAse در محیط فرآیند استخراج RNA را با مشکل مواجه می کند. این آنزیم توسط تمام موجودات تولید و به محیط وارد می شود. یکی از روش های رایج در استخراج RNA روش فنل-کلروفرم است. هرکدام از مواد مورد استفاده در این روش عملکرد ویژه خاص خود را دارد.

فنول (PHENOL): فنول یک الکل حلقوی با خاصیت ضدعفونی کنندگی است. این ترکیب یک ماده جامد کریستالی سمی و بی رنگ است.  در فرآیند استخراج آر ان ای، محلول فنول با قابلیت اتصال به زنجیره اسیدآمینه های هیدروفوب به عنوان عامل جدا کننده پروتیئن از RNA عمل می نماید.

کلروفرم (Chloroform): کلروفرم از ترکیب تری کلرومتان( (trichloromethane مشتق می شود. یک محلول بی رنگ و فرار بوده و در گذشته برای بیهوشی از طریق تنفس مورد استفاده قرار می گرفته است. در استخراج RNA با ایجاد pH اسیدی باعث جداسازی DNA از  RNA می شود.

ترایزول(Triazol) : محلول صورتی رنگ است که از تمامیت ساختار آر ان ایطی مراحل استخراج آر ان ایمحافظت می نماید. این محلول به نور حساس بوده و باید در فضای تاریک و در درمای پایین نگهداری شود.

اتانول(Ethanol): ترکیب بی رنگ و قابل اشتعالی است که به دلیل سمیت پایین برای حل کردن سایر ترکیبات معمولا مورد استفاده قرار می گیرد. برای سنگین شدن و نمک زدایی از RNA طی فرآیند استخراج استفاده می شود.

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

ایران مرک وارد کننده مستقیم مواد شیمایی و کیت های تحقیقاتی از معتبر ترین برند های دنیاست که سابقه سال ها همکاری با دانشجویان، اساتید دانشگاه، شرکت های تولیدی و آزمایشگاه ها دارد.

ما توانسته ایم با وجود تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان، مواد شیمیایی اصل و با کیفیت شرکت هایی همچون مرک و سیگما آلدریچ را به دست مصرف کنندگان داخلی برسانیم تا بتوانیم نقشی در فراهم آوردن امکانات جهت پیشبرد تحقیق، تولید و توسعه داشته باشیم.

ایران مرک

مرکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، فروش مواد آزمایشگاهی، فروش کیت تحقیقاتی و تجهیزات آزمایشگاهی از معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا و …

ایران مرک  : با تشکر از تیم تحقیقاتی پایان نامه من و طراحی سایت اراک

برترین مطالب سایت :
کیت الایزا | کیت ELISA | خرید کیت ELISA | خرید کیت الایزا | نمایندگی کیت الایزا

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.