اسید نیتریک | خرید اسید نیتریک | فروش اسید نیتریک

اسید نیتریک | خرید اسید نیتریک | فروش اسید نیتریک

اسید نیتریک یکی از انواع پر مصرف مواد شیمیایی صنعتی می باشد که به خصوص برای شستشو و استفاده در مواد شوینده استفاده زیادی دارد. در ادامه درباره این نوع از مواد شیمیایی و مواردی که باید برای آن رعایت شود و نکات ایمنی استفاده از اسید نیتریک بیان می شود.

این نوع از مواد شیمیایی با نام های دیگری نظیر اسید ازته، اسید ازتیک و نیترات هیدروژن نیز شناخته می شود و می توانید در بازار این محصولات را با این نام ها نیز بیابید. این مواد شیمیایی آزمایشگاهی زرد رنگ بوده و یا می تواند بی رنگ باشد. اسید نیتریک دارای بوی تندی می باشد. این نوع از مواد شیمیایی صنعتی در آب قابل حل بوده و قابل اشتعال نیست.

اسید نیتریک به شکل پودری نیز موجود می باشد که به شکل تک آبه و سه آبه موجود می باشد. این مواد شیمیایی خاصیت اکسید کنندگی بالایی دارد و می تواند تمامی فلزات را به غیر از طلا حل نماید. برای بازیافت زباله ها نیز از این مواد شیمیایی صنعتی استفاده می شود.

نگهداری از اسید نیتریک به عنوان یکی از مواد شیمیایی صنعتی باید به گونه ای باشد که در برابر نور خورشید و یا حرارت قرار نگیرد زیرا تجزیه می شود بنابراین برای نگهداری از این نوع از مواد شیمیایی آزمایشگاهی باید آن را در ظروفی از جنس شیشه قرار داد که دارای رنگی قهوه ای باشد. اگر این نوع از مواد شیمیایی تجزیه شود گاز NO2  از آن استخراج می شود.

برترین مطالب سایت :
طبقه بندی مواد شیمیایی برای فروش در ایران مرک

اسیدنیتریک چه کاربردی دارد

برای تولید نیترات آمونیوم از اسید نیتریک استفاده می شود. برای استخراج طلا از ای نوع از مواد شیمیایی استفاده می شود و همچنین برای بازیافت ضایعات الکترونیکی نیز از اسید نیتریک استفاده می شود. برای سوخت موشک نیز از اسید نیتریک استفاده می شود. همان طور که بیش تر نیز به آن اشاره شد از این نوع از مواد شیمیایی صنعتی برای تهیه مواد شستشو استفاده می شود. یکی دیگر از موارد استفاده از این نوع از مواد شیمیایی صنعتی برای تجزیه مواد شیمیایی می شود. همچنین از اسید نیتریک برای تولید انواع مواد قابل انفجار نیز استفاده می شود. برای تولید انواع دارو نیز از از این نوع از مواد شیمیایی آزمایشگاهی استفاده می شود.

موارد ایمنی که باید در استفاده از اسیدنیتریک رعایت شود

یکی از مواد شیمیایی صنعتی غلیظ که خاصیت خورندگی دارد اسیدنیتریک می باشد. می توان با استفاده از این نوع از مواد شیمیایی موادی قابل احتراق را تولید نمود. خورندگی این نوع از مواد شیمیایی بالا بوده و باید و در صورتی که دمای این نوع از مواد شیمیایی بالا برود گازهای تولیدی نیز خورنده و سمی خواهد بود.

ایران مرک

خری از معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا و …

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

ایران مرک وارد کننده مستقیم مواد شیمایی و کیت های تحقیقاتی از معتبر ترین برند های دنیاست که سابقه سال ها همکاری با دانشجویان، اساتید دانشگاه، شرکت های تولیدی و آزمایشگاه ها دارد.

ما توانسته ایم با وجود تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان، مواد شیمیایی اصل و با کیفیت شرکت هایی همچون مرک و سیگما آلدریچ را به دست مصرف کنندگان داخلی برسانیم تا بتوانیم نقشی در فراهم آوردن امکانات جهت پیشبرد تحقیق، تولید و توسعه داشته باشیم.

 

برترین مطالب سایت :
محصولات سیگما آلدریچ | محصولات SIGMA-ALDRICH

برای سفارش و خرید مواد شیمیایی صنعتی با شرکت ایران مرک و سیگما ایران تماس بگیرید :

09128308091 و 09357007743

ایران مرک  : با تشکر از تیم تحقیقاتی پایان نامه من و طراحی سایت اراک

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.