اسید کلریدریک | خرید اسید کلریدریک

اسید کلریدریک | خرید اسید کلریدریک

اسیدکلریدریک : یکی از انواع مواد شیمیایی که کاربردهای زیادی در صنعت دارد اسید کلریدریک می باشد. اسید کلریدریک به عنوان یکی از انواع مواد شیمیایی صنعتی و یا آزمایشگاهی بدون رنگ بوده و بوی تندی دارد و خاصیت خورندگی بالایی نیز دارد. استشمام گازی که از اسید کلریدریک متصاعد می شود خطرناک بوده و اگر قطره ای از اسید کلریدریک بر روی بدن تان بچکد می تواند جراحات عمیقی را برای شما به وجود بیاورد بنابراین در زمان استفاده از این نوع از مواد شیمیایی باید نکات ایمنی را رعایت نمایید.

نکته جالب توجه این است که این اسید در بدن انسان تولید می شود و در دستگاه گوارش نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بسیاری از سوزش هایی که در معده احساس می کنید ناشی از اسید کلریدریک می باشد. در افراد بزرگسال در روز 2-3 لیتر شیره در معده تولید می شود که درصد زیادی از آن را اسید کلریدریک تشکیل می دهد. نقش اسید کلریدریک در معده کمک به هضم راحت تر غذا در معده می باشد. اگر این اسید بیش از حد نرمال تولید شود باعث ایجاد سوزش و ترش کردن می شود که مشکل شایعی نیز در میان مردم به حساب می آید.

اسید کلریدریک به عنوان یکی از مواد شیمیایی صنعتی

این نوع از مواد شیمیایی صنعتی به عنوان یکی از واکنشگرها در صنعت پی وی سی استفاده می شود. می توان به سادگی اسید کلریدریک را به مایع تبدیل کرد که مایعی بی رنگ می باشد. اسید کلریدریک از ترکیب آب یا کلرید هیدروژن تشکیل می شود. همانطور که قبل تر نیز به ان اشاره شد اسید کلریدریک خاصیت خورندگی بالایی داشته و قابل اشتعال نمی باشد.

برترین مطالب سایت :
فروش ایزو بوتانول آزماشگاهی | فروش ایزو بوتانول صنعتی | خرید ایزوبوتیل الکل

اسید کلریدریک چه کاربردی دارد

از موارد استفاده از اسید کلریدریک می توان به استفاده از این نوع مواد شیمیایی صنعتی در تولید باتری، پرداخت چرم، تولید جوهرنمک، قطعه شویی فولاد، فرآوری قند و ژلاتین و برای تولید پلاستیک های پی وی سی، برای تمیز کردن دستگاه ها، برای کنترل PH، ساختن پل های تعلیق و کامیون رو و هچنین برای استفاده در صنایع شوینده اشاره نمود. بنابراین این نوع از مواد شیمیایی نقش بسیار زیادی در صنعت دارد.

برای استفاده از فولاد و آلیاژ و کربن در بدنه خودرو، پل و انواع لوازم خانگی نیاز است تا از روی فولاد و کربن و آلیاژ، ناخالصی ها از بین برود که این کار توسط اسید کلریدریک به عنوان یکی از مواد شیمیایی انجام می شود.

همان طور که قبلا اشاره شد اسید کلریدریک خاصیت خورندگی دارد به همین جهت است که از این مواد شیمیایی برای ساخت مواد شوینده به منظور از بین بردن لکه های سخت استفاده می شود.

اگر اسید کلریدریک با آهک ترکیب شود یک نوعی از نمک به نام کلرید کلسیم تولید می شود که برای جاده های یخی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید کلریدریک به عنوان مواد شمیایی صنعتی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد که می توانید در حجم های مختلفی آن ها را خریداری نمایید.

این نوع از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و یا صنعتی با نام های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کلریدریک، هیدروکلریک اسید، اسید معده، جوهر نمک ضعیف از نام های دیگر اسید کلریدریک می باشد.

اسید کلریدریک | خرید اسید کلریدریک

 

برترین مطالب سایت :
ماده های شیمیایی سمی که برای انسان مرگبار است

فروش  مواد شیمیایی و آزمایشگاهی معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا و …

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

وارد کننده مستقیم مواد شیمایی و کیت های تحقیقاتی از معتبر ترین برند های دنیاست که سابقه سال ها همکاری با دانشجویان، اساتید دانشگاه، شرکت های تولیدی و آزمایشگاه ها دارد.

ما توانسته ایم با وجود تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان، مواد شیمیایی اصل و با کیفیت شرکت هایی همچون مرک و سیگما آلدریچ را به دست مصرف کنندگان داخلی برسانیم تا بتوانیم نقشی در فراهم آوردن امکانات جهت پیشبرد تحقیق، تولید و توسعه داشته باشیم.

 

برای سفارش و خرید مواد شیمیایی صنعتی با شرکت ایران مرک و سیگما ایران تماس بگیرید :

09128308091 و 09357007743

ایران مرک  : با تشکر از تیم تحقیقاتی پایان نامه من و طراحی سایت اراک

 

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.