سدیم هیدروکسید | خرید سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید | خرید سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید  به عنوان یک نوع از مواد شیمیایی دارای فرمول شمیایی NaoH است.  این نوع از مواد شمیایی دارای رنگ سفید بوده در دمای 1390 ذوب می شود. سدیم هیدروکسید آب را جذب می کند و به یون های تشکیل دهنده خود تجزیه می شود  بنابراین اگر می خواهید از آن نگهداری کنید باید به دور از آب و رطوبت باشد. این ماده شیمیایی در اتانول و متانول حل می شود.

سدیم هیدروکسید به عنوان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

سدیم هیدروکسید به عنوان یک باز قوی هم به عنوان مواد شیمیایی صنعتی و  هم به عنوان مواد شیمیایی آزمایشگاهی به فروش می رسد ولی تقریبا 56 درصد آن به عنوان موادشیمیایی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و مابقی به عنوان مواد شیمیایی آزمایشگاهی استفاده می شود. برای مثال در صنعت برای کاغذ سازی سدیم هیدروکسید مورد استفاده قرار می گیرد.  همچنین از این نوع از مواد شیمیایی در تولید نمک های سدیم، انواع پاک کننده ها، برای تنظیم PH و سنتزهای ارگانیک استفاده می شود.

موارد استفاده از سدیم هیدروکسید

خمیر کردن چوب برای تولید کاغذ یکی از کاربردهای سدیم هیدروکسید می باشد. این ماده قابلیت تخریب بافت های بدم را دارد و خوردنده است بنابراین برای بدن بسیار مضر است. گاز هیدروژن می تواند از تجزیه سدیم هیدروکسید با آب و آلومینیوم تشکیل شود. برای جداسازی آلومینیوم هم از این نوع از مواد شیمیایی صنعتی استفاده می شود.

سدیم هیدروکسید به عنوان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی در صنایع غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد آن برای شستن و گرفتن پوست انواع میوه ها می باشد. برای سفت شدن بستنی و تولید کردن انواع نوشیدنی های بی الکل نیز از دیگر موارد استفاده  این نوع از مواد شیمیایی می باشد.

یکی دیگر از مواردی که سدیم هیدروکسید به عنوان مواد شیمیایی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد برای استفاده از خاصیت پاک کنندگی آن است. چربی در سدیم هیدروکسید به خوب حل می شود و در ترکیب با آب گرم به خوبی عمل می کند.

برای تصفیه آب هم در برخی مواقع از سدیم هیدروکسید استفاده می شود. Ph آب توسط سدیم هیدروکسید بالا می رود. اینکه ph  آب بالا برود باعث می شود که آب کمتر باعث خورده شدن لوله های آب شود. همچنین این نوع از مواد شیمیایی باعث می شود تا میزان فلزات قلع و مس و بسیاری دیگر از فلزات سمی از آب کاسته شود. در برخی از ترکیبات سیمان نیز از سدیم هیدروکسید استفاده می شود.

ایمنی در استفاده از سدیم هیدروکسید

در هنگام استفاده از این مواد شیمیایی آزمایشگاهی و یا صنعتی به صورت محلول باید موارد ایمنی را به دقت رعایت نمایید زیرا سدیم هیدروکسید به عنوان یکی از مواد شیمیایی خاصیت خورندگی دارد و می تواند بافت ها و پروتئین های بدن را در خود حل کند. اگر سدیم هیدروکسید با چشم تماس داشته باشد امکان دارد که باعث کوری همیشگی شود. شکل جامد سدیم هیدروکسید نیز می تواند خواص خورندگی داشته باشد و به این صورت در هنگام استفاده از این نوع مواد شیمیایی باید از دستکش و لباس محافظ استفاده شود. همچنین استفاده از عینک محافظ نیز برای محافظت چشم در برابر محلول سدیم هیدروکسید  ویا سدیم هیدروکسید جامد ضروری است.

سدیم هیدروکسید | خرید سدیم هیدروکسید

ایران مرک

فروش  مواد شیمیایی و آزمایشگاهی معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا و …

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

ایران مرک وارد کننده مستقیم مواد شیمایی و کیت های تحقیقاتی از معتبر ترین برند های دنیاست که سابقه سال ها همکاری با دانشجویان، اساتید دانشگاه، شرکت های تولیدی و آزمایشگاه ها دارد.

ما توانسته ایم با وجود تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان، مواد شیمیایی اصل و با کیفیت شرکت هایی همچون مرک و سیگما آلدریچ را به دست مصرف کنندگان داخلی برسانیم تا بتوانیم نقشی در فراهم آوردن امکانات جهت پیشبرد تحقیق، تولید و توسعه داشته باشیم.

 

برترین مطالب سایت :
مواد افزودنی مواد غذایی کدامند ؟

برای سفارش و خرید مواد شیمیایی با شرکت ایران مرک و سیگما ایران تماس بگیرید :

09128308091 و 09357007743

ایران مرک  : با تشکر از تیم تحقیقاتی پایان نامه من و طراحی سایت اراک

 

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.