کلرید روی | خرید کلرید روی | فروش کلرید روی

کلرید روی | خرید کلرید روی | فروش کلرید روی

یکی از انواع مواد شیمیایی صنعتی که دارای کاربرد زیادی در صنعت می باشد کلرید روی با فرمول شیمیایی ZnCl2 می باشد. در استفاده از کلرید روی به عنوان یکی از مواد شیمیایی صنعتی باید نکاتی فنی و ایمنی را بدانید که در ادامه به آن می پردازیم پس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

کلرید روی : به شکل عمومی رنگی ندارد و بی رنگ و یا سفید است. کلرید روی جذب خوبی برای آب دارد و قابلیت حل شدن در آب در این مواد شیمیایی بسیار بالا بوده و به همین دلیل باید دور از آب از آن نگهداری نمود.

ساختمان و خاصیت های کلرید روی

کلرید روی به عنوان یکی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی ساختمان چند شکلی دارد که چهار ساختار آن شناخته شده است. کلرید روی قابل حل در متانول، اتانول، گلیسرول و استن واتر می باشد. کلرید روی به شکل گرانول یوده و مزه تندی دارد.

ایمنی در استفاده از کلرید روی

کلرید روی به عنوان یکی از مواد شیمیایی اگر در تماس با پوست قرار بگیرد باعث سوزش پوست می شود. و در صورتی که کلرید روی با پوست تماس پیدا کند باید ضمن پاک کردن آن از روی پوست محل را با اب و صابون به خوبی بشویید. اگر کلرید روی به داخل دهان برود هم باعث سوزش گوارش می شود و اگر با چشم برخورد کند باید چشم را به خوبی با آب شستشو دهید. با توجه به نکاتی که در باره این نوع از مواد شیمیایی صنعتی کردیم باید در هنگام استفاده از آن از روپوش آزمایشگاهی استفاده نمایید.

برترین مطالب سایت :
نمایندگی شرکت Perkinelmer | خرید و فروش مواد شیمیایی شرکت Perkinelmer

کلرید روی چه کاربردی دارد

این نوع از مواد شیمیایی برای سنتز ارگانیک و عالی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کلرید روی می تواند به عنوان یکی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی در آزمایشگاه مور استفاده قرار بگیرد و به عنوان اسید لوییس از آن استفاده می شود. کلرید روی همچنین در واکنش های آلی بسیار دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از محلول آبی کلرید روی همچنین در صنایع نساجی و کاغذ استفاده می شود. این نوع از مواد شیمیایی به عنوان ضد حریق برای پارچه استفاده می شود.

از آن جا که این نوع از مواد شیمیایی می تواند باعث مرگ سلول شود بنابراین برای درمان سرطان پوس از کلرید روی استفاده می شود. ولی انواع تقلبی این نوع از مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار زیاد است و به همین دلیل بهتری است از روش های دیگری برای درمان سرطان پوست استفاده شود.

کلرید روی همچنین باعث رشد گیاهان می شود بنابراین در کشاورزی نیز از این نوع از مواد شیمیایی استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای این نوع از مواد شیمیایی می توان به استفاده از کلرید روی در سلول هلی خشک اشاره نمود. کلرید روی همچنین باعث جدا کردن روغن از آب مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده در صنایع چوبی برای محافظت از چوب از دیگر کاربردهای کلرید روی می باشد. برای زدودن نمک و اکسید از روی سطوح فلزی نیز می توان از این نوع از مواد شیمیایی بهره گرفت.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع مواد شیمیایی از جمله مواد شیمیایی آزمایشگاهی و مواد شیمیایی صنعتی با این شرکت تماس بگیرید و از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید.

برترین مطالب سایت :
فرمول مواد شوینده | طبقه بندی مواد شوینده

کلرید روی | خرید کلرید روی | فروش کلرید روی

ایران مرک

فروش  مواد شیمیایی و آزمایشگاهی معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا و …

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

ایران مرک وارد کننده مستقیم مواد شیمایی و کیت های تحقیقاتی از معتبر ترین برند های دنیاست که سابقه سال ها همکاری با دانشجویان، اساتید دانشگاه، شرکت های تولیدی و آزمایشگاه ها دارد.

ما توانسته ایم با وجود تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان، مواد شیمیایی اصل و با کیفیت شرکت هایی همچون مرک و سیگما آلدریچ را به دست مصرف کنندگان داخلی برسانیم تا بتوانیم نقشی در فراهم آوردن امکانات جهت پیشبرد تحقیق، تولید و توسعه داشته باشیم.

 

برای سفارش و خرید مواد شیمیایی صنعتی با شرکت ایران مرک و سیگما ایران تماس بگیرید :

09128308091 و 09357007743

ایران مرک  : با تشکر از تیم تحقیقاتی پایان نامه من و طراحی سایت اراک

 

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.