خرید و فروش اسیدهای آزمایشگاهی مرک آلمان و سیگما آلدریچ

خرید و فروش اسیدهای آزمایشگاهی مرک آلمان و سیگما آلدریچ

خرید و فروش اسیدهای آزمایشگاهی مرک آلمان و سیگما آلدریچ :

فروشگاه اینترنتی ایران مرک یکی از بزرگترین و معتبرترین فروشگاه های خرید و فروش اسیدهای آزمایشگاهی در ایران می‌باشد. این شرکت انواع اسیدهای آزمایشگاهی قوی و ضعیف را با کیفیت بالا و با رعایت کلیه نکات ایمنی و استانداردهای تعیین شده در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می‌دهد. در این مطلب قصد داریم شما را با برخی اسیدهای مهم و کاربردی آشنا کرده و بهترین روش خرید را به شما عزیزان پیشنهاد دهیم، با ما همراه باشید .

اسید چیست ؟

اسید یا همان تیزاب با نام لاتین acid یک ماده شیمیایی است که از یک مولکول یون هیدروژن تشکیل شده است و هرچقدر غلظت یون هیدروژن بیشتر باشد، اسید قوی تر است به همین دلیل اسید قادر است یک الکترون جذب کند و یک پروتون از دست بدهد . اسیدها غالبأ مزه ترش و خاصیت خورندگی بالایی دارند و در ترکیب با قلیاها به آب و نمک تبدیل می‌شوند. PH شاخصی است بین ۰ تا ۱۴ متغیر است اگر PH ،۷ باشد ترکیب خنثی است، PH بین ۰ تا ۷ اسیدی و PH بین ۷ تا ۱۴ قلیایی است. اسیدی و بازی / قوی و ضعیف بودن یک ترکیب از روی همین شاخص اسیدیته مشخص می‌شود به گونه ایی که هر چه میزان PH پایین تر، خاصیت اسیدی بودن بیشتر می‌شود. از دیگر ویژگی های اسید تغییر رنگ در کاغذ تورنسل از آبی به قرمز و بطور کلی تغییر رنگ در شناساگرها، ایجاد واکنش با بازها و خنثی نمودن آن ها و تشکیل نمک از طریق واکنش با برخی فلزات مثل کلسیم می‌باشد.

در نگاه کلی اسیدها به دلیل داشتن خواص فیزیکی و شیمیایی به عنوان ماده شیمیایی خطرناک شناخته می‌شوند پس از همین رو لازم است تا حین فرآیند خرید و فروش، نگهداری و حمل و نقل تمامی نکات ایمنی رعایت شود تا برای افراد مشکل ایجاد نکند.

خرید آنلاین انواع اسید صنعتی و آزمایشگاهی

فروشگاه اینترنتی ایران مرک امکان خرید آنلاین انواع اسید صنعتی و آزمایشگاهی را برای شما عزیزان فراهم کرده تا مشتریان گرامی بتوانند بصورت آنلاین وارد سایت شرکت شده، اسید مورد نظر خود را در بسته بندی مورد نظر انتخاب کرده و سفارش دهند. اگر به هر دلیلی امکان خرید حضوری برای شما فراهم نیست به راحتی بصورت آنلاین می‌توانید انواع اسید صنعتی و آزمایشگاهی را از شرکت ایران مرک تهیه نمائید .

گرید اسیدهای آزمایشگاهی

 • گرید AR Select : گروهی از اسید هایی که به صورت ویژه ای برای تحلیل فلزات کمیاب توسعه داده می‌شوند.
 • گرید AR Select Plus : خالص ترین گرید اسیدهای Mallinckrodt ، اسیدهای AR Select Plus با استفاده از روش نقطه ی زیر جوش ساخته می‌شوند و در بطری های فلورو پلیمر برای حفظ خلوص، بسته بندی می‌شوند.
 • گرید محیطی (Environmental Grade) : اسیدهایی با خلوص بالا که از طریق تک فرآیند تقطیر زیر نقطه ی جوش خالص می‌شوند .
 • گرید محیطی پلاس (Environmental Grade Plus) : اسیدهایی که توسط تقطیر اسیدهای گرید محیطی برای دومین بار تولید می‌شوند. این محصول اسید دو بار تقطیر شده زیر نقطه ی جوش جوش با بالاترین میزان خلوص موجود است.
 • گرید Suprapur : اسید با خلوص بالا که توسط شرکت Merck ساخته می‌شود. برای روش های صنعتی حساس مناسب است و برای فلزات کمیابی که در محدوده ی اندک قرار دارند، استفاده می‌شود. این گرید برای اسیدها و نمک ها نیز به کار گرفته می‌شود.
 • گرید Tracemetal Plus : برای آنالیز فلزات بسیار کم یاب استفاده می‌شود. برای دستیابی به مقدار بسیار کم آلاینده فلزی (در حدود ppt) اسیدها با دو بار تقطیر تولید شده‌اند.
 • گرید Tracemetal : اسیدهایی که برای دستیابی به آلودگی های فلزی بسیار کم(در حدود ppb) ساخته شده اند . برای آماده سازی نمونه های ICP استفاده می‌شود.
 • گرید OmniTrace : خلوص بالاتر از گرید معرف، مناسب برای آنالیز فلزهای کمیاب اسیدهایی که برای بررسی حداقل ۳۳ فلز متفاوت استفاده می‌شوند .

خرید اسیدهای قوی و ضعیف

در این مطلب به توضیح مختصری راجب اسید قوی و ضعیف، مثال هایی از آن و کاربرد آن ها اشاره می‌کنیم.

اسیدهای قوی صرف نظر از غلظت آن، به اسیدی می‌گویند که بطور کامل در محلول مورد نظر تفکیک پذیر باشد مثل نیتریک اسید و سولفوریک اسید.

اسید ضعیف به اسیدی می‌گویند که به هنگام انحلال در آب بطور کامل تفکیک نمی‌شود مثل اسید فسفریک و اسید استیک.

اسیدهای قوی

 • اسید سولفوریک
 • اسید کلریدریک
 • اسید نیتریک
 • اسید هیدروبرومیک

اسید آلی ضعیف

 • اسید اگزالیک
 • اسید فرمیک
 • اسید لاکتیک
 • اسید استیک

اسید معدنی ضعیف

 • اسید کلریک
 • اسید بوریک
 • اسید کربنیک
 • اسید فسفریک

کاربرد اسیدهای قوی و ضعیف

اسیدهای قوی

اسید سولفوریک : اسید سولفوریک یا sulfuric acid با فرمول شیمیایی H2SO4 مایعی بی رنگ و بی بو معروف به جوهر گوگرد از جمله اسید های قوی است که در صنایع شیمیایی و سنتز شیمیایی، ساخت کودهای شیمیایی، تصفیه فاضلاب و فراوری سنگ ها و… بکار می‌رود.

اسید کلریدریک : اسید کلریدریک یا Hydrochloric acid با فرمول شیمیایی HCl مایعی بی‌رنگ و یا متمایل به زرد کم رنگ معروف به جوهر نمک از جمله اسیدهای معدنی قوی است که بسیار خورنده و غیر قابل اشتعال است و در برداشتن رسوب بویلرها، تمیزکاری فلزات، فرایند اسیدی کردن و کاهش سنگ معدن ها و .. بکار می‌رود .

اسید نیتریک : اسید نیتریک یا Nitric acid با فرمول شیمیایی HNO3 خالص آن بصورت مایعی بی رنگ بوده و به جوهر شوره معروف می‎‌باشد. این اسید از اسید معدنی بسیار قوی است و کاربرد اصلی آن در زمینه استخراج طلا و نقره است و همچنین در تولید مواد منفجره TNT نیز کاربرد دارد .

اسید هیدروبرومیک : اسید هیدروبرومیک یا Hydrobromic acid با فرمول شیمیایی HBr مایعی بی رنگ است. از اسید های معدنی قوی است که به عنوان کاتالیزوردر تولید آلکیل برمیدها و استفاده در تولید الکل و … کاربرد دارد .

اسیدهای ضعیف

اسید اگزالیک :اسید اگزالیک یا Oxalic acid با فرمول شیمیایی C۲H۲O۴ جزء اسیدهای آلی ضعیف بوده و بصورت یک جامد کریستالی بی‌رنگ است که در آب حل می‌شود و محلول حاصل بی‌رنگ است. این اسید سفید کننده قوی است از همین رو در تولید خمیر دندان و در صنعت برای سفید کردن تجهیزات بکار برده می‌شود .

اسید فرمیک : اسید فرمیک یا Formic acid با فرمول شیمیایی HCOOH جزء اسیدهای آلی ضعیف معروف به جوهر مورچه و از ساده ترین کربوکسیلیک اسیدهاست. اسید فرمیک در حالت مایع و جامد شامل شبکه‌ای نامحدود از مولکولهایی است که با پیوند هیدروژنی به هم متصل هستند. از این اسید در تولید رنگ، لاک، مواد پولیش خودرو، مواد آبکاری و صنعت خوشبو کننده ها استفاده می‌شود .

اسید لاکتیک : اسید لاکتیک یا Lactic acid با فرمول شیمیایی C3H6O۳ از جمله اسیدهای آلی ضعیف است. از نوع خوراکی آن در صنایع غذایی برای تولید محصولات لبنی، غذاهای کنسروی به عنوان نگه دارنده استفاده می‌کنند و در صنعت برای رسوب زدایی بکار می‌رود .

اسید استیک : اسید استیک یا Acetic acid با فرمول شیمیایی CH₃COOH نوعی مایع بی رنگ و جزء اسید های آلی ضعیف معروف به جوهر انگور یا جوهر سرکه می‌باشد. در صنایع غذایی در تولید سرکه و آبلیمو و در صنعت به عنوان ماده ی پایه برای تولید سایر محصولات شیمیایی کاربرد دارد .

اسید کلریک : اسید کلریک یا Chloric acid با فرمول شیمیایی HClO۳ یک محلول بی‌رنگ است و جزء اسیدهای معدنی ضعیف می‌باشد .

اسید بوریک : اسید بوریک یا Boric acid با فرمول شیمیایی H3BO3 به دو صورت بلورهای بی‌رنگ یا پودر سفید حلال در آب وجود دارد و جزء اسیدهای معدنی ملایم است. از این اسید بیشتر به منظور ضدعفونی کردن و گندزدایی و همچنین برای کنترل سرعت شکافت هسته‌ای در کارخانه‌های انرژی هسته‌ای استفاده می‌شود .

اسید کربنیک : اسید کربنیک یا Carbonic acid با فرمول شیمیایی H2CO3 از دسته اسیدهای ضعیف است که در تهیه آب گازدار، شراب گازدار و سایر نوشیدنی های گازدار و در رسوب بسیاری از نمکهای آمونیوم مانند پرسولفات آمونیوم استفاده می‌شود .

اسید فسفریک : اسید فسفریک یا phosphoric acid با فرمول شیمیایی H3PO4 به‌طور معمول به عنوان یک محلول غلیظ بی‌رنگ با غلظت ۸۵٪ در آب مشاهده می‌شود اما ترکیب خالص آن یک جامد بی‌رنگ است. از دسته اسیدهای ضعیف بوده و در تولید کودهای شیمیایی فسفاته ، پاک‌کننده‌ های صابونی و غیرصابونی، تصفیه آب، خوراک دام و داروسازی، تصفیه پساب‌ها، ضد حریق کردن برخی سطوح و عوامل بازدارنده اشتعال، به عنوان ماده افزودنی در نوشابه‌های گازدار و نیز جهت تمیزکردن و جرم‌گیری سطوح فلزی و… به‌کار می‌رود .

 

برترین مطالب سایت :
فروش کارل فیشر تیتراسیون سلول | خرید کارل فیشر تیتراسیون سلول

خرید و فروش اسیدهای آزمایشگاهی مرک آلمان و سیگما آلدریچ

ایران مرک نمایندگی مرک آلمان : تلفن سفارش 09357007743

سیگما ایران نمایندگی سیگما آلدریچ : تلفن سفارش 09128308091

نمایندگی مرک آلمان

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – نمایندگی مرک آلمان
نمایندگی مرک آلمان و سیگما آلدریچ - فروش کیت آزمایشگاهی و محیط کشت,
تهران, ایران 02166074277
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://iran-merck.ir

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای خرید با 09357007743 در تماس باشید.